FAYDALI BİLGİLER

DİREKSİYON SİSTEMİNİN ARAÇ İÇİN ÖNEMİ

Direksiyon sistemi, kullanılan aracın istenilen yöne kolay ve zahmetsiz bir şekilde yönlendiren bir sistemdir. Direksiyon sistemi bir nevi aracın kılavuz ve yol gösterici sistemidir.  Basit bir direksiyon sistemi; direksiyon simidi, direksiyon dişli kutusu, rot başlı kollar (deve boynu), rotlar ve tekerleklerden oluşur. Sorunsuz çalışan bir direksiyon sistemi, aracın park edilmesi esnasında kolayca manevra yapmayı ve yüksek hızlarda hassasiyetini koruyabilmelidir.
 
Geçmiş  yıllarda kuru direksiyon denilen manuel sistem tercih edilmiş, daha sonra yerini hidrolik direksiyon sistemine bırakmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde kullanılan araçlar elektronik destek ile bir eski modellerine göre daha hafif ve daha konforlu hale gelmiştir. Bundan dolayı hidrolik direksiyon sistemi de her geçen gün daha modern ve insan gücüne minimuma indirerek , aracı daha hassas yönlendirebilecek hale getirilmiştir.
 
Bu hassasiyetin farkını bilmek gerekir. En küçük bir arıza esnasında müdahale edilmez ise, basit işlemler ile arıza yok edilebilecek iken, sorun giderilmez ise direksiyon kutusuna yada pompasına daha fazla zarar vererek, daha yüksek ücretlere yol açabilir ya da en önemlisi sevdikleriniz ve sizin zarar görmenize yol açabilir.
BİZE ULAŞIN
Küçük Sanayi Sitesi 2616.Sok. B1 Blok No:14 Akınlar/Düzce
© Tüm Hakları Saklıdır. 14 KARDEŞLER DİREKSİYON VE EPS SERVİSİ
düzce,direksiyon parçaları düzce,